DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

 
 

"Na nebesích je místo, kterému se říká Duhový most. Když umře zvíře, zvláště takové, které bylo někomu blízké, odchází za tento Duhový most. Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce, kde mohou běhat a společně si hrát. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí.

Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý - tak jak si ho v našich snech pamatujeme z dávných dnů a již minulých časů. Zvířata jsou šťastná a spokojená až na jednu maličkost: všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila.

Hrají si a běhají spolu, ale přijde den, kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky. Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupinky zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji.

Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí, jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce.

A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete."  


  
 
Základní údaje:
 
Jméno: Gino Mateo
Plemeno: belgický ovčák malinois
Datum narození: 7.3.1997
Datum úmrtí: 18.7.2008
Chovnost: do chovu doporučen
DKK: 0/0, FCI A
Zkoušky: ZOP, ZPU1, BH, ZM, ZZZ, RH-E, ZZP1, RH-FL A
Výstavy: CAJC, CAC, CACIB, BOB, nejlepší veterán
Matka: Caecilia Daneskjold
Otec: Canto Mateo
V databázi KCHBO: zde
Fotogalerie: zde
 

 

Základní údaje:
 
Jméno: Engie Blue Foxy Fox
Plemeno: border collie
Datum narození: 24.3.2003
Datum úmrtí: 31.8.2005
Chovnost: neuchovněna - smrt
DKK: 0/0, FCI A
Zkoušky: ZVOP, ZOP
Matka: Daryl Bohemia Alké
Otec: Wednevick Usecasper
V databázi BCCCZ: zde